შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების საქმეთა მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ქურდობისა და ჯგუფურად ჩადენილი ძარცვის ბრალდებით სამი არასრულწლოვანი, 2010 წელს დაბადებული ლ.ს, 2008 წელს დაბადებული მ.ხ. და 2009 წელს დაბადებული დ.გ. დააკავეს.
საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის კმ93-კმ107 (გუდაური(ფოსტა)–კობი) მონაკვეთზე მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგენილია.
1771404538
2026 წლის 18 თებერვალს გამოქვეყნდა ევროპის საბჭოს წამების, არაადამიანური და ღირსების შემლახველი მოპყრობისა თუ დასჯის პრევენციის ევროპული კომიტეტის (CPT) ვიზიტის შემდგომი ანგარიში.
1771403273
დღეს ზუსტად 5 წელი გავიდა მას შემდეგ, რაც გიორგი გახარია პრემიერ-მინისტრის თანამდებობიდან გადადგა იმ კურსის გამო, რომლიდანაც უკვე ვეღარ აბრუნებდა ოცნებას. დიახ ეს ის პერიოდი იყო, როდესაც ჩვენ რეგიონში მოწინავე სახელმწიფო ვიყავით და ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო მდივანი საქართველოში პრემიერ-მინისტრ გიორგი გახარიასთან ვიზიტით იმყოფებოდა. დღევანდელი ოცნებას კი მისალმება და ხელის ჩამორთმევა უკვე დიდ წარმატებად მიაჩნია ქართულ-ამერიკულ ურთიერთობებში. - ამის შესახებ "გახარია - საქართველოსთვის" წარმომადგენელმა პარლამენტში, ტატა ხვედელიძემ განაცხადა.
1771403019
შეხვედრაზე ყურადღება დაეთმო შინაური ბინადარი ცხოველების ჯანმრთელობის დაცვის მნიშვნელობის გაძლიერებასა და, დაავადებების შემთხვევაში, სწორი და დროული დიაგნოსტიკის საკითხებს. ხაზი გაესვა ცხოველთა პარაზიტოლოგიურ დაავადებებს, რომელთაც პრაქტიკაში ხშირად არასაკმარისი ყურადღება ექცევა, ასევე ინფექციურ დაავადებებს, მათ შორის ზოონოზურ ინფექციებს, რომლებიც საფრთხეს უქმნის როგორც ცხოველთა, ასევე, ადამიანის ჯანმრთელობას.
1771402031
თანამედროვე ქართულ სახელმწიფოს, მის ყველა სამართალდამცავ უწყებას, უკომპრომისო ბრძოლა გვაქვს გამოცხადებული ორგანიზებული, კორუფციული, ნარკოტიკული თუ ნებისმიერი სახის დანაშაულის მიმართ, რომელმაც შეიძლება ოდნავ მაინც შეარყიოს ქართული სახელმწიფოებრიობა, ზიანი მიაყენოს ქართულ საზოგადოებას და პრობლემები შეუქმნას ჩვენს მომავალ თაობებს. - ამის შესახებ შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძე ბრიფინგზე განაცხადა.