გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგა
საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის კმ93-კმ107 (გუდაური(ფოსტა)–კობი) მონაკვეთზე მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგენილია.
1771404538
იუსტიციის სამინისტრო: წამების პრევენციის ევროპული კომიტეტის შეფასებით, საქართველოს ციხეებში არასათანადო მოპყრობის შემთხვევა არ დაფიქსირებულა
2026 წლის 18 თებერვალს გამოქვეყნდა ევროპის საბჭოს წამების, არაადამიანური და ღირსების შემლახველი მოპყრობისა თუ დასჯის პრევენციის ევროპული კომიტეტის (CPT) ვიზიტის შემდგომი ანგარიში.
1771403273
ტატა ხვედელიანი: დღეს საქართველოს ხელისუფლებამ გაურკვეველი საგარეო კურსი აირჩია, ეს კურსი რუსეთის მიერ ოკუპირებული ქვეყნის  სრული იზოლაციის და ოკუპანტის ხახაში ჩაგდების კურსია
დღეს ზუსტად 5 წელი გავიდა მას შემდეგ, რაც გიორგი გახარია პრემიერ-მინისტრის თანამდებობიდან გადადგა იმ კურსის გამო, რომლიდანაც უკვე ვეღარ აბრუნებდა ოცნებას. დიახ ეს ის პერიოდი იყო, როდესაც ჩვენ რეგიონში მოწინავე სახელმწიფო ვიყავით და ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო მდივანი საქართველოში პრემიერ-მინისტრ გიორგი გახარიასთან ვიზიტით იმყოფებოდა.  დღევანდელი ოცნებას კი  მისალმება და ხელის ჩამორთმევა უკვე დიდ წარმატებად მიაჩნია ქართულ-ამერიკულ ურთიერთობებში. - ამის შესახებ "გახარია - საქართველოსთვის" წარმომადგენელმა პარლამენტში, ტატა ხვედელიძემ განაცხადა.