საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის წარდგინების საფუძველზე, საერთაშორისო სამოქალაქო ავიაციის ორგანიზაციის (ICAO) გენერალური მდივნის გადაწყვეტილებით, „საქაერონავიგაციის“ სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე ლევან კარანაძე ICAO-ს გლობალურ ელჩად დაინიშნა.
,,გულწრფელად მიხარია, რომ რამდენიმე თვის წინ განმუხურსა და ანაკლიაში მიღებული გადაწყვეტილება ამ ტერიტორიების კეთილმოწყობის შესახებ უკვე რეალურ ნაბიჯებში გადაიზარდა. გამარჯვებულ კომპანიასთან ერთად დეტალურად განვიხილეთ პროექტირების საკითხები, ჩვენი და მუნიციპალიტეტების პრიორიტეტები და ვიმედოვნებ, რომ სამშენებლო სამუშაოებს მიმდინარე წელსვე დავიწყებთ. ასეთი მაღალი ტურისტული პოტენციალის მქონე ტერიტორიების განვითარება ქვეყნისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვანია. განმუხურსა და ანაკლიას განსაკუთრებული დატვირთვა აქვს ჩვენი ქვეყნის თითოეული მოქალაქისთვის და დარწმუნებული ვარ, ერთ-ერთ საუკეთესო ტურისტულ არეალს მივიღებთ. პარალელურად ვიწყებთ პროექტს მალთაყვაშიც, ამ ინიციატივების განხორციელება მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს ქვეყნის ეკონომიკურ წინსვლასა და გაძლიერებას''-განაცხადა ინფრასტრუქტურის მინისტრმა რევაზ სოხაძემ პროექტის დეტალების ადგილზე განიხილვის შემდეგ.
შინაგან საქმეთა მინისტრი, გეკა გელაძე, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორთან - ლევან მაისურაძესთან ერთად, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებს შეხვდა და მათ აღნიშნული სამმართველოს ახალი ხელმძღვანელი ირაკლი ხუბულავა წარუდგინა.
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გივი მიქანაძემ ლაგოდეხის და ყვარლის მუნიციპალიტეტების საჯარო სკოლების მოსწავლეთა მშობლებთან შეხვედრა გამართა.
ჯანდაცვის სამინისტროს გადაწყვეტილებით, სოციალურად დაუცველთა ბაზაში რეგისტრირებული ოჯახების გადამოწმების აქტიური პროცესი იწყება. აღნიშნულთან დაკავშირებით, ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრი სოციალური მომსახურების სააგენტოს ხელმძღვანელებსა და სერვის ცენტრების წარმომადგენლებს შეხვდა.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ინფორმაციით, 2025 წლის 23 დეკემბერს კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზადიაანთკარის მიმდებარე ტერიტორიაზე უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქე თავისუფალია და ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე იმყოფება.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ლაშა ავალიანმა აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ირმა აფხაზავასთან და აჭარის ლაბორატორიული კვლევითი ცენტრის ახალ ხელმძღვანელ ლევან სიხარულიძესთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.