ჯანდაცვის სამინისტროს გადაწყვეტილებით, სოციალურად დაუცველთა ბაზაში რეგისტრირებული ოჯახების გადამოწმების აქტიური პროცესი იწყება. აღნიშნულთან დაკავშირებით, ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრი  სოციალური მომსახურების სააგენტოს ხელმძღვანელებსა და სერვის ცენტრების წარმომადგენლებს შეხვდა.
რევაზ სოხაძე: ჩვენი პრიორიტეტია, თითოეული პროექტი მაღალი სტანდარტების დაცვითა და დროულად დასრულდეს
„დღეს სამეგრელოს რეგიონში გავეცანით საგანმანათლებლო დაწესებულებების, საგზაო ინფრასტრუქტურისა და წყალმომარაგების სისტემების მშენებლობის პროცესს. განსაკუთრებით აღსანიშნავია ფოთის ხიდის მშენებლობა, რომელიც თავისი საინჟინრო გადაწყვეტით უნიკალურია და სტრატეგიულ როლს ასრულებს როგორც ადგილობრივი მცხოვრებლებისთვის, ისე სატრანზიტო პოტენციალის გაძლიერებისთვის. გარდა ამისა, დაგეგმილია 9 აპრილის ქუჩის სრული რეაბილიტაცია. მონიტორინგის პროცესი ხვალაც გაგრძელდება. ხაზგასმით აღვნიშნავ, რომ სამუშაოების ხარისხსა და ვადებთან დაკავშირებით ჩვენი მიდგომა იქნება ძალიან მკაცრი. ჩვენი პრიორიტეტია, თითოეული პროექტი მაღალი სტანდარტების დაცვითა და დროულად დასრულდეს''-განაცხადა რევაზ სოხაძემ სამუშაოების ადგილზე დათვალიერების შემდეგ.
1771609029
სუსი: კასპის მუნიციპალიტეტის  სოფელ  ზადიაანთკარის მიმდებარე  ტერიტორიაზე უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქე თავისუფალია
1771608517
ღვინის ეროვნული სააგენტო: ვენახების გაშენების თანხმობის აღება მოუწევს იმ პირებს, რომლებიც გეგმავენ კომერციულ საქმიანობას და არ ეხება მათ, ვინც ვენახის გაშენებას პირადი მოხმარებისთვის აპირებს
„რთველის დროს სახელმწიფო მხარდაჭერა ათასობით მევენახე-ფერმერს საქმიანობის გაგრძელების შესაძლებლობას და ხარისხიანი ყურძნის წარმოების მოტივაციას აძლევს, რაც უმნიშვნელოვანესია მეღვინეობის ინდუსტრიის განვითარებისა და საერთაშორისო ბაზრებზე ქართული ღვინის კონკურენტუნარიანობისთვის. ჩვენთვის პრიორიტეტია მევენახეს ყურძენი არ დარჩეს ჩაუბარებელი. სახელმწიფო რთველის დროს ყურძნის შესყიდვის პროცესში ერთვება მხოლოდ მაშინ, როცა მოსავალი ჭარბია და მასზე კერძო სექტორიდან მოთხოვნა არ არსებობს. შესაბამისად, სახელმწიფო კერძო სექტორთან კონკურენციაში არ შედის“, - აღნიშნა ღვინის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარე ლევან მეხუზლამ.
1771597104
პროკურატურა: შსს-ს სასაზღვრო პოლიციასა და თავდაცვის სამინისტროს მიაწოდა 24 000-ზე მეტი კილოგრამი საკვებად უვარგისი და ფალსიფიცირებული თევზის კონსერვი - ფაქტზე 1 პირს ბრალი წარედგინა
საქართველოს პროკურატურამ საკვები პროდუქტის ფალსიფიკაციის ფაქტზე, რასაც შეეძლო საფრთხე შეექმნა ადამიანის სიცოცხლისთვის და ჯანმრთელობისთვის, ერთ პირს ბრალდება წარუდგინა.
1771595507
სააპელაციო სასამართლომ ძალაში დატოვა თბილისის საქალაქო სასამართლოს განაჩენი და "იახტის საქმეზე" ბრალდებული გიორგი ჩიკვაიძე და ირაკლი პაპიაშვილი დამნაშავედ ცნო
თბილისის სააპელაციო სასამართლომ ძალაში დატოვა თბილისის საქალაქო სასამართლოს განაჩენი და წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით, დიდი ოდენობით თანხის მართლსაწინააღმდეგო მითვისების ფაქტზე გიორგი ჩიკვაიძე და ირაკლი პაპიაშვილი დამნაშავედ ცნო.