ლევან კარანაძე საერთაშორისო სამოქალაქო ავიაციის ორგანიზაციის  გლობალურ ელჩად დაინიშნა
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების  მინისტრის წარდგინების საფუძველზე,  საერთაშორისო სამოქალაქო ავიაციის ორგანიზაციის (ICAO) გენერალური მდივნის გადაწყვეტილებით, „საქაერონავიგაციის“ სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე ლევან კარანაძე ICAO-ს გლობალურ ელჩად დაინიშნა.
საქართველოში, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის სტანდარტებთან შესაბამისი, გადაუდებელი სამედიცინო დახმარების გუნდი შეიქმნა
რევაზ სოხაძე: სოფელ განმუხურისა და ანაკლიის განახლებული საზღვაო სანაპიროს პროექტზე მუშაობა დაიწყო, რომელიც 8 თვის ვადაში უნდა დასრულდეს
,,გულწრფელად მიხარია, რომ რამდენიმე თვის წინ განმუხურსა და ანაკლიაში მიღებული გადაწყვეტილება ამ ტერიტორიების კეთილმოწყობის შესახებ უკვე რეალურ ნაბიჯებში გადაიზარდა. გამარჯვებულ კომპანიასთან ერთად დეტალურად განვიხილეთ პროექტირების საკითხები, ჩვენი და მუნიციპალიტეტების პრიორიტეტები და ვიმედოვნებ, რომ სამშენებლო სამუშაოებს მიმდინარე წელსვე დავიწყებთ. ასეთი მაღალი ტურისტული პოტენციალის მქონე ტერიტორიების განვითარება ქვეყნისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვანია. განმუხურსა და ანაკლიას განსაკუთრებული დატვირთვა აქვს ჩვენი ქვეყნის თითოეული მოქალაქისთვის და დარწმუნებული ვარ, ერთ-ერთ საუკეთესო ტურისტულ არეალს მივიღებთ. პარალელურად ვიწყებთ პროექტს მალთაყვაშიც, ამ ინიციატივების განხორციელება მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს ქვეყნის ეკონომიკურ წინსვლასა და გაძლიერებას''-განაცხადა ინფრასტრუქტურის მინისტრმა რევაზ სოხაძემ პროექტის დეტალების  ადგილზე განიხილვის შემდეგ.
გეკა გელაძემ სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებს ახალი ხელმძღვანელი  ირაკლი ხუბულავა წარუდგინა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, გეკა გელაძე, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორთან - ლევან მაისურაძესთან ერთად, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს  თანამშრომლებს შეხვდა და მათ აღნიშნული  სამმართველოს ახალი ხელმძღვანელი  ირაკლი ხუბულავა წარუდგინა.
გივი მიქანაძემ ლაგოდეხისა და ყვარლის მუნიციპალიტეტების სკოლების მოსწავლეთა მშობლებს რეფორმის ფარგლებში განსახორციელებელი ინიციატივები გააცნო
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გივი მიქანაძემ ლაგოდეხის და ყვარლის მუნიციპალიტეტების საჯარო სკოლების მოსწავლეთა მშობლებთან  შეხვედრა გამართა.
ჯანდაცვის მინისტრი სოციალური მომსახურების სააგენტოს ხელმძღვანელებს შეხვდა და სოციალურად დაუცველი ოჯახების მონაცემთა ბაზის გადამოწმების საკითხები განიხილა
სოფელ გლდანიდან სარაჯიშვილის გამზირამდე ახალი მარშრუტი ამოქმედდება, სადაც N560 მიკროავტობუსი იმოძრავებს
21 თებერვლიდან სოფელ გლდანიდან სარაჯიშვილის გამზირამდე ახალი მარშრუტი ამოქმედდება, სადაც N560 მიკროავტობუსი იმოძრავებს.